Czy Air Maxy można prać w pralce?

Pytanie czy Air Maxy można prać w pralce zadaje sobie zapewne wielu posiadaczy tych butów. Skoro już wydaliśmy kilkaset złotych na buty to chcielibyśmy aby jak najdłużej wyglądały one jak nowe. Niestety siateczka na Air Maxach ma często tendencję do brudzenia się, a jej wyczyszczenie może być problematyczne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obszerniejszego poradnika: jak czyścic Air Maxy. A w dzisiejszym wpisie odpowiemy tylko na pytanie czy buty Nike Air Max można prać w pralce.

Mimo że oficjalnie pranie Air Maxów w pralce jest niewskazane to w praktyce przy zachowaniu kilku zasad nie powinno w żaden sposób zaszkodzić naszym butom. Pamiętajcie jednak, że pierzecie swoje Air Maxy wyłącznie na swoją odpowiedzialność. Dodatkowo wypranie butów Air Max może spowodować utratę gwarancji (jeśli jeszcze takową posiadają. Poniżej znajdziesz informacje o tym jak prać Air Maxy w pralce. Punkty te mają oczywiście zastosowanie również przy praniu butów sportowych innych firm.

1. Temperatura – po pierwsze i chyba najważniejsze to prać Air Maxy w niskich temperaturach. Na pralce wybieramy więc najprostszy program dla temperatury 30 stopni.

2. Kolory – jeśli nasze Air Maxy mają ciemny lub intensywny kolor używamy delikatnego detergentu w niewielkiej ilości. Jeśli nasypiesz za dużo proszku piorąc np. czarne buty mogą powstać na nich zacieki od nadmiaru proszku. Nie pierz też Air Maxów z innymi kolorowymi rzeczami.

3. Dobrze jest umieścić buty w płóciennym worku, co prawda efekt piorący może być nico słabszy ale bytu będą miały lepszą ochronę.

4. Pisaliśmy już żeby nie prać razem z Air Maxami żadnych kolorowych rzeczy, jednak aby buty nie hałasowały zbytnio w czasie prania obijając się o ścianki bębna możemy wrzucić razem z nimi kilka ręczników w jasnych, neutralnych kolorach.

5. Staraj się nie prać butów w pralce za często.

Czy Air Maxy można prać w pralce