Air Maxy podróbki – jak rozpoznać?

Air Maxy to chyba najbardziej znana i ciesząca się największą popularnością seria butów Nike. Pierwsze Air Maxy pojawiły się na rynku w 1987 roku i od tego czasu firma Nike sprzedała miliony par butów sportowych z tej serii. Niestety w związku z popularnością Air Maxów na rynku pojawiło się bardzo dużo podróbek, pochodzących głównie z krajów dalekowschodnich. Poniżej znajdziecie poradnik, który mam nadzieję pomoże Wam rozpoznać podróbki Nike Air Max. Niestety osoby i firmy zajmujące się podrabianiem markowych butów również czytają tego rodzaju poradniki i z czasem dostosowują swoje podróbki tak aby jeszcze trudniej było je rozpoznać. Niektóre punkty naszego poradnika mogą się więc nie odnosić do wszystkich dostępnych na rynku podróbek.

1. Zdrowy rozsądek – powinien to być pierwszy punkt każdego poradnika dotyczącego podróbek markowych butów. Jeśli znaleźliśmy ofertę na buty Air Max, które są o połowę tańsze niż w renomowanych sklepach to od razu powinno wzbudzić to naszą czujność. Jeśli planujesz zakup na Allegro sprawdź dokładnie komentarze jakie otrzymał Sprzedający, sprawdź też za co je otrzymał. Tematowi kupowania Air Maxów na Allegro poświęcimy również osobny poradnik. Jeśli kupujesz w sklepie internetowym sprawdź o nim opinie, zobacz też czy na stronie podany jest adres firmy. Jeśli adresu nie ma lub jeśli firma zarejestrowana jest w Chinach jest to już poważny minus.

2. Kod na metce – na wewnętrznej stronie języka butów Nike Air Max znajduje się metka, a niej między innymi specjalny kod identyfikujący określony model. Po wpisaniu tego kodu do wyszukiwarki Google powinniśmy zobaczyć zdjęcia właśnie tego modelu. Jeśli po wpisaniu kody otrzymujemy wyniki z całkiem innymi butami powinniśmy zachować ostrożność. Jeśli sprzedający nie umieścił zdjęcia z metką w swojej ofercie warto o takowe poprosić przez zakupem.

Air Maxy metka

3. Wkładki – podróbki Air Maxów dosyć często można również rozpoznać po wkładkach, a dokładnie po ich spodniej stronie. Wewnętrzna strona wkładek w podróbkach jest zazwyczaj biała i gładka bez żadnych oznaczeń. Natomiast wkładki w oryginalnych butach Air Max są najczęściej szare i mają wytłoczone logo Nike. Oczywiście sprzedający rzadko kiedy umieszczają w swoich ofertach zdjęcia wewnętrznej strony wkładki, zawsze jednak możemy o takie zdjęcie poprosić.

Air Maxy wkładki

4. Kolorystyka – istnieje szereg modeli Air Maxów, które wydawane były w limitowanych seriach i stosunkowo trudno kupić je nawet w renomowanych sklepach współpracujących z Nike. Jeśli Air Maxy w takiej kolorystyce pojawiają się nagle na przykład na aukcji internetowej i do tego Sprzedający oferuje pełną rozmiarówkę to jest to już mocno podejrzane. Trudno dostępne modele kolorystyczne to chociażby Air Max 90 Infrared, Air Max 1 ‘OG CW’ czy Air Max 1 Omega Pack.

5. Czas dostawy – kupując Air Maxy przez internet warto zwrócić uwagę na czas dostawy oferowanej przez sprzedawcę. Jeśli jest to 14 do 30 dni to istnieje spora szansa, że kupujemy podróbki, które zostaną do nas wysłane bezpośrednio z Chin, stąd też tak długi czas oczekiwania. Między bajki można również włożyć zapewnienia sprzedających, że mają oni umowę z Nike i buty wysyłane są bezpośrednio od producenta. Od producenta może tak ale podróbek.

Na koniec zamieszczamy jeszcze kilka zdjęć porównujących oryginalne Air Maxy i podróbki:

Air Maxy podróbki

Air Maxy podróbki jak rozpoznać

Air Maxy podróbki porównanie

jak rozpoznać oryginalne Air Maxy